این سری از سرورهای HPE از پرفروشترین رده سرورهای این شرکت می باشند و به معنی Density Line یا همان سرورهای فشرده هستند. به این معنی که این سرورها را می توان درون رک نصب نمود و نیاز به تغییر ظاهری خاصی ندارند. به عنوان مثال برای اینکه بتوان سرورهای سری ML را درون رک نصب نمود نیاز است برای آنها Rail Kit تهیه و همچنین سرور بصورت افقی شود و سپس آنرا درون رک نصب نمود که در این حالت نیز فضای زیادی درون رک نیاز خواهد داشت، حال آنکه سرورهای DL فضای کمتری درون رک نیاز دارند و همچنین Rail Kit همراه با این سرورها در اختیار مشتری قرار داده می شود. این سرورها دارای ۴ سری نام برده در زیر می باشند:

  • DL X0
  • DL 100
  • DL 300
  • DL 500

این سری ها دارای مدل هایی می باشند که روی آنها می توان پردازنده اینتل و AMD نصب نمود. امروزه نزدیک به دو سال می باشد که نسل دهم این سرورها تولید و به بازار عرضه می شود و از پرفروشترین مدل های آن می توان به DL 380 Gen10 و DL 580 Gen10 اشاره نمود. این سرورها مناسب برای سازمان های کوچک تا دیتا سنتر های بزرگ می باشند و تقریبا می توان آنها را در همه سازمانها و برای هر Workload ی استفاده کرد.

همچنین با توجه به مدل می تواند تعداد ۱ تا ۴ پردازنده روی آنها نصب نمود و مقدار RAM آنها نیز می تواند در بعضی از مدل ها تا ۹ ترا بایت باشد. از مهمترین مزیت سرورهای DL شرکت HPE که باعث شده است این سرورها در رتبه نخست فروش سرورها قرار بگیرد این است که دسترسی به قطعات و سخت افزارها روی این سرور بسیار ساده می باشد و براحتی بعد از باز نمودن درب سرور می توان به تمامی سخت افزارها دسترسی داشت.

لازم بذکر می باشد روی این سری از سرورها می توان کارتهای مختلف PCIe نسل سوم نصب نمود و همچنین برای صرفه جویی در اسلات های PCIe بعضی از سخت افزارها مانند کارت شبکه و Smart Array بصورت Flexible ارائه شده است. به این معنی که این سخت افزارها روی ماردبورد قرار می گیرند و می توان در صورت نیاز آنها را تعویض نمود و نیاز به اسلات PCIe نخواهند داشت.

همچنین روی این سرورها دیسک های مختلفی می توان قرار داد مانند HDD و SSD و پروتکل های SAS, SATA و NVMe را نیز پشتیبانی می کنند و می توان دیسک های SFFو یا LFF را روی آنها نصب کرد و روی بعضی از مدل ها مانند DL 580 Gen10 می تواند تا تعداد ۴۸ عدد دیسک را نصب کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *